50.Yıl Mahallesi Su Kaçağı Tespiti

50.Yıl Mahallesi Su Kaçağı Tespiti, 50.Yıl Mahallesi Su Kaçağı Bulma, 50.Yıl Mahallesi Kırmadan Su Kaçağı Tespiti, 50.Yıl Mahallesi Robotla Su Kaçağı Bulma

50.Yıl Mahallesi Su Kaçağı Tespiti

50.Yıl Mahallesi Su Kaçağı Tespiti firması olan TR Tesisat, tüm sızıntıların bulunmasında ve onarılmasında daima sizlerin yanındadır. Peki su sızıntıları kime aittir? Sızıntı binanın içinden doğan bir sızıntı ise tüm apartmanda yaşayanlara aittir. Eğer üst kattan alt kata su kaçağı problemi varsa bu üst katta oturan ev sahibine aittir. Su kaçakların giderilmesi hem tasarrufumuz hem de sularımızın boşa girmesini engellemek için önemlidir.

Tüm Sızıntıları Düzelttim Su Tüketimimi Nasıl Azaltabilirim?

Çoğu evde ve iş yerlerinde daha az su kullanmak için birçok işlem yapılabilir. Bahçeler ve havuzlar çok su kullanır. En büyük iç mekanlardaki kullanımlar tipik olarak yıkama gövdeleri, sifon yıkama ve yıkamadır. Yani, çok kısa duşlar alın; suyunuzu tekrar kullanın; dişlerinizi fırçalarken suyun gereksiz akmasını engelleyin; sadece gerekli verimli duş başlıkları ve musluklar kullanın.

Ana vanadan doğru su seviyesi ayarlamakta önemlidir. Taşma borunuzdan fazla su akıyorsa, suyun seviyesi çok yüksek ayarlanmış. Bu, şamandıra valfini indirerek sabitlenebilir.

Yöntem 1: İzolasyon vanasını (musluk) kapatın, ayırma pimini çıkarın ve şamandıra kolunu sarnıçtan kaldırın. Şamandıra kolunu hafifçe bükün aşağıya doğru. Hasarı önlemek için kolu bir elinizle tutun diğer elinizle bükerken. Şamandıra kolu eskiyse kırılgan olabilir ve kolayca kırılabilir, bu yüzden dikkatli olun. Sen ne zaman geri yerine oturduğundan emin ol. Son olarak, vanayı kapatın ve yeni su seviyesinin daha düşük olup olmadığını kontrol edin.

Yöntem 2: Vanaya vidalı bir ayarlayıcı takılmışsa, vidayı döndürün şamandırayı hafifçe indirmek için. Su aşağıdaki seviyeye inmelidir. Taşma ve şamandıra valfi kapanmalıdır. Bu yaparsa olmaz ve su seviyesi yükselmeye devam eder ve sarnıç tekrar taşmaya başlar, şamandıra valfi yıkayıcısının değiştirilmesi gerekir.

Ciddi bir tuvalet sorununu çözmek için hemen bir tesisatçı çağırmayı göze alamıyorsanız, tuvaletin altındaki küçük musluk (açılı vana) kullanın.

Şamandıra Valfi Yıkayıcı Nasıl Değiştirilir?

Adım 1: Tuvalete giden su kaynağını kapatmak için izolasyon vanasını kapatın.

Adım 2: Ayrık pimi ve şamandıra kolunu çıkarın.

Adım 3: Kapağı sökün.

Adım 4: Pistonu dışarı itmek için su basıncı kullanarak çıkarın.

(Yalıtım valfini hafifçe açın.)

Adım 5: Pirinç pistonu, içinde tutulan pulu çıkarmak için sökün.

Adım 6: Yeni bir rondela takın. Parçaları yeniden monte edin (adım 1 ile adım 4)

Adım 7: Yalıtım vanasını yavaşça açın ve şamandıra vanasının sarnıç dolduğunda kapanır.

Farklı üreticiler farklı mekanizmalar kullanır, bu yüzden satın aldığınızda mevcut şamandıra valfini yanınıza almak en iyisidir. Doğru yedek parçayı aldığınızdan emin olun.

50.Yıl Mahallesi Yeraltı Sızıntıları Nasıl Kontrol Edilir?

Bazı yeraltı sızıntılarını tespit etmek kolaydır, bazıları ise daha zordur. Özellikle yeşil bir çim yama, lavabo deliği, bahçenizde daha koyu toprak varsa, sızıntının yerini belirlemek zor olabilir. Yeraltı sızıntıları aynı zamanda duvarda yükselen nemli veya köpüren olarak da ve yere yakın lekeli boya veya sıva görülebilir

Şüpheli Bir Yeraltı Su Kaçağıyla Uğraşırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
  • Yakın zamanda veya yakınında yeni bina veya çevre düzenlemesi faaliyeti var mı?
  • Sızıntıyı bir yeraltı borusunda bulabilseydiniz, sızıntıyı sabitlemek için boru bölümlerini veya bağlantı parçalarını düzgün şekilde kontrol edildi mi? Eğer değilse, bulmak için kalifiye bir tesisatçı firması olan TR Tesisat olarak biz 7/24 hazırız.

Çoğu yeraltı sızıntısı tipik bir su kaçağı problemi değildir. Bir kere sen diğer tüm olası sızıntı kaynaklarının ele alındığından emin olmalısın. Musluklar, tuvaletler ve sayaçlarda hala su tüketimi var mı? Ölçüm cihazınızı doğru bir şekilde okuyarak, tabiki yaşadığınız problemi ekip elemanlarımıza tam ve doğru aktarırsanız su kaçağı bulma, onarım, tamir işimiz daha güzel olacaktır. Onarım maliyetleri otomatik olarak düşecektir.

50.Yıl Mahallesi su kaçağı tespiti için sofistike ekipman kullanarak sızıntıyı bulabiliriz. Kameralı, cihazlı ve kırmadan su kaçağı bulma hizmeti vermektedir. Su sızıntılarını son teknolojik ekipmanlarımızla dinleyerek bulmaktayız.

Şebeke Suyu Beslemesini Nasıl Kapatabilirim?

Mülkünüzün ana musluğu (musluk) ana izolasyon vanasıdır. Bu bir sızıntıyı düzeltmeniz gerektiğinde su kaynağını durdurmak için kapattığınız şeydir. Üzerinde boru üzerinde bulunan bir vana veya küresel vana şeklinde olabilir. Boru genellikle yeraltına döşendiğinde, yeraltı sızıntıları gelişebilir. Daima erişiminiz vardır. Genellikle bina girişlerinde yer alır.

Kesme Vanalarını ve İzolasyon Vanalarını Yavaşça Açmak Neden Önemlidir?

Kademeli kapanmaya izin vermek için bir musluk ya da izolasyon vanası tasarlanmıştır. Unutmayın, eğer bu musluk aniden kapanırsa, su borularınızda çarpma veya patlama sesi duyabilirsiniz. Buna

“Su darbesi” denir ve su akışındaki ani bir değişiklikten kaynaklanır. Zamanla, bu boruları tutan braketleri gevşetebilir ve sızıntı olasılığını arttır. Bir musluğu kapatmak dikkatle yapılmalı ve sadece gerekli olduğunda yapılmalı.

TR Tesisat şirketimiz tüm bu 50.Yıl Mahallesi su kaçağı tespiti, su sızıntısı bulma işlemlerinde son teknolojik cihazlarla sizlerin hizmetindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonMobil Tıkla Ara Teklif Al